0

PLS – PLES DOMAĆINA: Kolubara srušila Metalac i najavila pohod na plasman u elitu

Objavljeno: 01.06.20 u 20:53

U derbiju kola, ekipa Zorana Milinkovića savladala je Metalac sa 3:0, čeka nas pakleni finiš sezone.

Zakuvalo se u trci za plasman u Superligu Srbije. Posle odlične partije i ‘lupanja lončića’ ekipa Kolubare se popela na četvrto mesto na tabeli, a lazarevčani su potvridli da sa pravom žele u viši rang.

Od starta meča dominirao je domaćin, sa sigurnom odbranom koja nije kapitulirala preko 300 minuta, a napadači su pogađali uz odličnu taktiku Zorana Milinkovića.

PLS: Radnički iz Pirota spakovao četiri gola Smederevu, Zemun naneo prvi poraz Kabelu još od oktobra!

Zeleno-crni su poveli preko iskusnog Dejana Đenića u 12. minuntu i najavili pohod na tri boda. Rival nije imao rešenja, a kada je Stojanović duplirao prednost u 34. minutu duela, bilo je jasno da se smeši važan uspeh u derbiju kola.

PLS: ‘Nula’ Grafičara, Pazarci i Zlatibor upisali pobede (VIDEO)

U nastavku je usporio ritam meča, nisu domaći mnogo rizikovali, čekali su grešku rivala. Posle šuta Vučetića sa oko 25 metara, lopta je nezgodno odskočila i prevarila golmana, nakon čega je završila u mreži.

Nakon sat vremena domaćin je stavio pečat na pobedu, a za vikend se igraju mečevi 28. kola. Četiri ekipe iz Prve lige Srbije naredne sezone igraće na glavnoj sceni.