0

LIGA ŠAMPIONA, 1/4: Barsa i Porto blizu polufinala (VIDEO)

Objavljeno: 15.04.15 u 22:48

U prvim četvrtfinalnim mečevima Lige šampiona Porto je kao domaćin savladao Bajern sa 3:1, a istim rezultatom, ali na gostovanju, Barselona je slavila nad PSŽ-om.

Prvu ozbiljnu prilliku na meču imao je Lionel Mesi, ali se isprečila prečka. Katalonce je u vođstvo doveo Nejmar, a akciju su mu pripremili Inijesta i Mesi.

Neymar 0_1 _ PSG – Barcelona 15.04.2015 HD by Match-Interview

PSŽ je oslabljen neigranjem suspendovanog Zlatana Ibrahimovića, a već u prvom poluvremenu ostao je bez jako važnog igrača odbrane, igru je zbog povrede napustio Tijago Silva. Do odlaska na odmor viđene su dve dobre akcije, po jedn asa obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Sredinom drugom poluvremena Kataloncu su duplirali prednost. Luis Suarez je odličnu akciju krunisao golom.

PSŽ je propustio priliku da smanji rezultat, a pobedu je overio Suarez još jednim majstorskim golom.

Došao je i domaćin do počasnog gola, doduše u pitanju je autogol Matjea.

PSŽ: Sirigu – Maksvel, Markinjos, Silva, Van der Vil – Matuidi, Kabaj, Rabio – Pastore, Laveci, Kavani
Barselona: Ter Štegen – Alba, Masćerano, Pike, Montoja – Inijesta, Buskets, Rakitić – Nejmar, Mesi, Suares

Potpuno neočekivano, Porto je već posle 10 minuta vodio sa 2:0. Nojer je u drugom minutu napravio penal, siguran sa bele tačke bio je Kvarežma. Lepo mu je krenulo, pa je za nekoliko minuta postigao i drugi gol, iskoristivši grešku Nemaca.

Ricardo Quaresma Goal Penalty Kick Porto 1-0… by
Ricardo Quaresma Goal Porto 2-0 Bayern Munich… by enteritament

Bajernu je bilo potrebno gotovo pola sata igre da se oporavi od šoka. Smanili su rezultat u 28. minutu, Tijego Alkantara je vratio domaćina u život.

Thiago Alcantara 2_1 _ FC Porto – Bayern Munich… by all-goals-Highlights

Mogao je domaćin da vrati dva gola prednosti do odlaska na odmor, ali je Sandro šutirao iznad prečke.

Porto je u drugom poluvremenu došao do još jednog gola i čine se odradio posao.

Martinez 35′ FC Porto 3-1 Bayern Munich 15.04.2015 by FVO_HD

Porto: Fabijano – Sandro, Martins Indi, Majkon, Danilo – Tores, Kazemiro, Erera – Brahimo, Kvarežma, Martines
Bajern: Nojer – Bernat, Dante, Boateng, Rafinja – Alkantara, Alonso, Lam – Gece, Miler, Levandovski