0

PRIMERA: Jorgandžije nemaju milosti, Barselona na mišiće (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.16 u 23:05

Nakon Reala pobedu su ostvarili i madridski Atletiko i Barselona.

Sevilja je propustila priliku da preuzme lidersku poziciju u španskoj Primeri, a zatim, u nastavku dana, pobede su ostvarili najžešći konkurenti u borbi za titulu – Real, Atletiko i Barselona.

Real je izdominirao u Alavesu, a jednako ubedljiv bio je i gradski rival Atletiko. „Jorgandžije“ su na domaćem terenu deklasirale Malagu sa 4:2, a najzaslužniji zaubedljiv trijumf bili su Janik Karasko i Kevin Gameiro, koji su postigli po dva gola.

Ovakva pobeda Atletika još više dobija na značaju ako znamo da su izabranici Čola Simeonea u poslednjih 30 minuta igrali sa igračem manje, nakon isključenja Stefana Savića.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa, Barselona je slavila na svom terenu protiv Granade sa 1:0. Strelac jedinog pogotka na meču bio je Rafinja Alkantara, koji je protivničku odbranu matirao na samom otvaranju drugog poluvremena, u 48. minutu.

Katalonci su imali dominaciju i ogroman broj prilika, ali su njihovi udarci uglavnom završavali van okvira gola. U domaćem timu najviše je podbacio onaj od kojeg se to najmanje očekivalo – Lionel Mesi, koji je jedinu priliku imao u samoj završinici susreta.

Barselona je upisala sedmu pobedu ove sezone i sada ima 22 boda. Bolje plasiran na tabeli je samo Real sa 24, dok katalonski klub u stopu prate Atletiko i Sevilja, sa po jednim bodom manje.