0

EURO 2016: Grizmanovih osam minuta inspiracije za prolaz Francuske (VIDEO)

Objavljeno: 26.06.16 u 17:07

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale šampionata Evrope koje se igra u njihovoj zemlji.

Meč protiv Irske počeo je košmarno po Francuze. Pol Pogba je startovao bespotrebno grubo na Šejna Longa u šesnaestercu Francuske, pa je sudija pokazao na belu tačku. Robert Brejdi je pogodio za 1:0, a u toku je bio tek drugi minut.

Irci su uspeli da se odbrane do kraja poluvremena, a odolevali su i na početku drugog. Ipak, od 58. do 66. minuta, šou je preuzeo Antoan Grizman i doneo Francuskoj plasman u četvrtfinale.

Prvo je postigao golove u 58. i 61. minutu, da bi u 66. sjajnim prodorom naterao Šejna Dafija da napravi jedanaesterac, i tako olakšao svojoj ekipi plasman u četvrtfinale.

Francuska će se za polufinale boriti sa pobednikom duela Engleska – Island.

21.00 Mađarska – Belgija

EURO 2016: Bolno! Hrvati videli koliko fudbal može da bude okrutan – eliminacija u 117. minutu! (VIDEO)