0

PREMIJER LIGA: Arsenal u drugom delu razbio Svonsi, ‘građani’ do pobede tek sa penala (VIDEO)

Objavljeno: 31.10.15 u 18:04

Odigrano je još šest utakmica Premijer lige u kojima su pobede ostvarili Arsenal i Mančester Siti, dok je Mančester Junajter samo remizirao.

Posle vrlo zanimljivog derbija 11. kola Premijer lige između Čelsija i Liverpula, svoje mečeve odigrali su i Arsenal, kao i dva mančesterska kluba.

Ekipa Arsena Vengera je na uvek neugodnom gostovanju ekipi Svonsija loše odigrala prvo poluvreme, da bi u nastavku preko Olivijea Žirua povela sa 1:0.

U istom ritmu Arsenal je odigrao do kraja, pa je tako prvo Košćelni, a onda i Kembel bio precizan za konačnih 3:0 u korist londonskog tima.

Mančester Siti je u ovom kolu bio domaćin Noriču i na papiru je imao najlakši posao. Posle tek 67 minuta igre štoper Nikolas Otamendi je uspeo da otključa bravu gostiju i dovede ‘građane’ u vođstvo od 1:0.

Međutim, Norič nije mislio da je tada kraj, pa je Žerom u 83. minutu šokirao ‘Etihad’ i poravnao na 1:1.

Ipak, još jednom se Mančester Siti provukao u završnici meča, a ovog puta je dosuđen jedanaesterac na dva minuta pre kraja posle prekršaja Martina, zbog kojeg je dobio i crveni karton. Najstrožu kaznu izveo je Jaja Ture i, naravno, bio je precizan za pobedu svog tima.

U sedmom minutu nadoknade dosuđen je još jedan penal za Mančester Siti, a loptu je uzeo Aleksandar Kolarov. Međutim, srpski reprezentativac je šutirao pored gola, pa je ostalo 2:1.

Drugi mančesterski tim nije imao toliko sreće, pošto je na gostovanju Kristal Palasu odigrao meč bez golova. Evo i svih rezultata do sada odigranih duela: