0

JSL: Vojvodini bitka za Evropu protiv Novog Pazara

Objavljeno: 18.04.15 u 18:15

U derbiju kola odigranom u gradu kraj Jošanice, Vojvodina je savladala Novi Pazar 1:0 (1:0) i tako napravila veliki korak ka kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Razlika između dva tima bila je svega jedan bod, a grad kraj Jošanice danas je živeo za fudbal. Posle pobede nad Crvenom zvezdom, svi su se nadali da će četa Milorada Kosanovića savladati i Vojvodinu i nastaviti pohod ka Evropi. Usledio je hladan tuš i Vojvodina je slavila sa 1:0. Junak pobede „stare dame“ bio je mladi Ivanić koji je postigao gol u 20. minutu.

Rad se posle katastrofe i poraza od Čukaričkog 7:0 vratio na pobednički kolosek. Na stadionu „Kralj Petar prvi“, Rad je slavio sa 1:0 protiv Radničkog iz Kragujevca. Strelac gola bio je kapiten Milošević iz penala u 79. minutu.

Donji Srem je demolirao OFK Beograd 4:0 u borbi za opstanak, dok su Napredak i Spartak igrali nerešeno 0:0