0

PREMIJER LIGA: Liverpul u igri za Ligu šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 13.04.15 u 23:10

U poslednjem meču 32. kola Premijer lige Liverpul je na Enfildu savladao Njukasl 2:0 (1:0).

Crvene je samo pobeda ostavljala u igri za Ligu šampiona, te motivacija četi Brendana Rodžersa nije bila potrebna. Liverpul je na vreme postigao gol. U devetom minutu Henderson je uposlio Sterlinga, ovaj se fantastičnim driblingom oslobodio čuvara, a onda postigao evrogol.

Domaćin je i posle vođstva nastavio sa napadima, ali su Moreno i Sterling bili neprecizni u prvom poluvremenu. Njukasl je u prvih 45 minuta stvorio svega jednu šansu ali je šut Abeida odbrani Minjole.

U drugom poluvrmenu Liverpul je ponovo u 57. minutu zapretio preko Sterlinga. Taj pokušaj bio je najava za 70. minut, kada je posle gužve u kaznenom prostoru „svraka“, Alen uhvatio volej i matirao Krula za konačnih 2:0. Liverpulu je posao olakšao Sisoko koji je u 83. minutu zaradio drugi žuti karton.

Srpski reprezentativac Lazar Marković je utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.