UKRAJINCI KRALJU SKINULI KRUNU U MADRIDU: Ekipa Marka Nikolića sačuvala bod!

Objavljeno: 21.10.20 u 20:57

Uzbudljivo veče u Ligi Šampiona!

Za večeras su odigrane dve utakmice prvog kola grupne faze Lige Šampiona.

Iznenađenje večeri bila je utakmica između Real Madrida i Šahtjora odigrana na stadionu ‘Alfredo di Stefano’ u Madridu. Madriđani su važili za velike favorite, a gosti su na ovaj meč došli sa čak devet igrača manje zbog Covida 19. To ih nije sprečilo da odnesu pobedu rezultatom 2:3.

Tokom prvog poluvremena Šahjtor je u potpunosti vodio glavnu reč na terenu. Poveli su u 29. minutu golom Tetea koji je šutom iz šesnaesterca savladao golmana.

Četiri minuta kasnije greškom Rafaela Varana klub iz Donjecka je udvostručio svoju prednost, 2:0.

Real ništa nije mogao protiv raspoloženih gostiju, koji su već u 42. minutu postigli i treći gol. Manor Solomon je bez problema prihvatio loptu i poslao je u mrežu tik uz levu stativu.

Posle pauze, tempo igre se promenio i Madriđani su preuzeli glavnu reč. U 54. minutu Luka Modrić je smanjio zaostatak svog tima na asistenciju Marsela. Bio je siguran sa ruba šesnaesterca.

Usledila je odlična prilika za goste da povrate prednost od tri gola, ali Tete je poslao loptu pored leve stative.

Vinisijus Žunior je zamenio Luku Modrića i odmah po ulasku uspeo da napravi odličan prodor. Golman Anatoli Trubin bio je nemoćan i Real je još više smanjio prednost protivnika.

Usledila su dobre prilike za obe ekipe, preko Benzeme, Tetea i Mendija, ali nije bilo promene rezultata.

U samom kraju utakmice Federiko Valverde je zatresao mrežu protivnika. Izgledalo je kao da je Real uspeo da dođe do neverovatnog preokreta. No, sudija je odlučio da proveri gol putem VAR tehnologije i on je bio poništen zbog ofsajda.

Šahtjor je napravio sigurno najveće iznenađenje ovog kola i ponosno nose sva tri boda kući.

Salcburg i Lokomotiva iz Moskve sastali su se u Red Bul areni. Meč je završen remijem 2:2.

Tim iz Moskve je imao vođstvo do samog kraja prvog poluvremena. U 19. minutu Eder je posle kornera poslao loptu iza leđa golmana Stankovića.

Pretio je Salcburg posle toga, ali im nikako nije pošlo za rukom da postignu pogodak. Daka i Kamara imali su dve odlične šanse.

U samom kraju prvog poluvremena Soboslai je zatresao mrežu posle asistencije Junuzovića. Na pauzu su otišli sa 1:1.

Na početku drugog dela igre Zlatko Junuzović je šutom sa distance doveo do preokreta i vođstva svog tima.

Vršili su domaćini veći presing i izgledalo je da će sačuvati prednost, međutim, u 75. minutu Vitali Lisakovič je savršeno primio centaršut i glavom poslao loptu uz levu stativu za konačnih 2:2.

Obe ekipe su meč završile sa po jednim po bodom, ali će gosti iz Rusije sigurno biti mnogo zadovoljniji ishodom.