0

PREMIJER LIGA: Arsenalov poker, Lester ponovo poražen, Bornmutu se smeši čempionšip!

Objavljeno: 01.07.20 u 21:44

Tri meča su već odigrana u današnjem programu Premijer lige u okviru 32. kola, golova nije manjkalo…

Arsenal je imao svoje veče, a uzbudljivo je bilo i na ostalim mečevima.

U Londonu su igrači Arsenala  savladali Norič ubedljivim rezultatom 4:0. Poveli su domaći golom Pjer-Emerik Obamejanga u 33. minutu, Gabonac je četiri minuta kasnije proigrao Džaku za 2:0, da bi se još jednom Obamejang upisao u 67. minutu duela. Konačnih 4:0, postavio je Soares.

Sve je izvesnije da će Bornmut biti putnik u Čempionšip, a to nije promenila ni današnja utakmica. Njukasl je poveo već u petom minutu, strelac je bio Gejl, Longstaf je u 30. minutu povećao prednost ‘svraka’, a od 57. minuta gollom Almirona poveli su sa 3:0, svako pitanje pobednika rešio je Lazaro u 77. minutu meča, da bi Gosling postigao počasni gol za ‘trešnjice’

U trećem meču dana Everton je savladao Lester sa 2:1. RIšarlison je doneo domaćinu prednost u 10. minutu, a sa bele tačke u 16. minutu duela Sigurdson uvećava prednost Evertona. Lester je zaigrao bolje u drugom delu, ali za više od jednog gola nije imao snage. Strelac je bio Keleči Ihenačo.