2

SUPERLIGA: Senzacija u Subotici! Spartak posle velikog preokreta srušio Partizan, crno-bele pobedio vlastiti igrač!

Objavljeno: 06.06.20 u 18:42

Fudbaleri Spartaka iz Subotice pobedili su Partizan posle velikog preokreta 3:2 (1: 2)!

Sjajna fudbalska predstava viđena je u ovom 28. kolu Superlige Srbije i videli smo veliko iznenađenje.

Domaća ekipa je golovima Nemanje Nikolića i Stefana Denkovića uspeli da savladaju beogradski Partizan rezultatom 3:2.

Nikolić je, inače, fudbaler Partizana koji je na pozajmici u Spartaku i tako je praktično igrač crno-belih doneo Spartaku pobedu protiv ‘parnog valjka’.

Za crno-bele, strelac je bio Filip Stevanović oba puta, prvi put u 12. minutu, a drugi put u 44. minutu utakmice.

Lošu uvertiru napravili su fudbaleri Partizana koji su pred meč sezone u polufinalu Kupa Srbije, gde će se u sredu sastati sa Crvenom zvezdom.

Dobro su počeli gosti, jer je već u 12. minutu mladi Stevanović doneo prednost posle slobodnog udarca.

Već u 30. minutu je Nemanja Nikolić, pomenuti Partizanov fudbaler na pozajmici u Spartaku, postigao gol za izjednačenje i doneo veliku radost.

Za prednost Partizana od 2:1 pobrinuo se ponovo Stevanović pošto se odlično snašao u kaznenom prostoru i uspeo da zatrese mrežu domaće ekipe.

Mirno je počelo i drugo poluvreme, a onda je u 52. minutu Nikolić proigrao Šormaza koji to nije iskoristio da bi 6 minuta kasnije uspeo da po drugi put zatrese mrežu svog ‘matičnog’ kluba i donese izjednačenje Spartaku.

Velika radost na tribinama nije omela Partizan koji je nastavio da igra ofanzivno, Sejduba Suma se par puta našao u izglednim prilikama, najveću je propustio posle polu kontre i maltene u sledećem napadu sledi kazna.

Stefan Denković se fantastično snašao postigao gol za preokret i vođstvo Spartaka, tokom proslave je skinuo i dres i za to zaradio žuti karton, ali se sigurno nije puno potresao zbog toga.

Do kraja je bilo vrlo uzbudljivo, šansi je bilo mnogo, ali golova više nije i Spartak je tako u Subotici pobedio Partizan rezultatom 3:2 i to po prvi put posle 2013. godine