0

SUPERLIGA SRBIJE: Dobar fudbal u Surdulici, ali na kraju podela bodova

Objavljeno: 30.05.20 u 17:24

Radnik i novosadski Proleter podelili su bodove u Surdulici, u meču 27. kola Superlige Srbije – 1:1 (0:1).

Iako je utakmica bila bez rezultatskog opterećenja oba tima bila su silno motivisana da upišu pobedu. Gosti su danas pokazali za nijansu bolju igru, ali će morati da se zadovolje bodom.

Do prednosti su prvi stigli gosti iz Novog Sada u smiraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu sa penala. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Siniša Babić. Prethodno je Nenad Stanković u kaznenom prostoru srušio Petra Karaklajića.

Domaći Radnik je do izjednačenja, ispostaviće se i konačnog rezultata, stigao u 76. minutu pogotkom Bogdana Stamenković.

Interesantno da je domaćin pre toga izvršio svih pet izmena do 71. minuta, nakon čega se povredio Ranko Jokić u 75. minutu, pa je Radnik bio primoran da nastavi meč sa igračem manje, međutim to im nije predstavljalo problem da dođu do izjednačenja.

Današnji protivnici nakon ovog remija ostaju u sredini superligaške lestvice sa 30, odnosno 29 bodova.