1

SUPERLIGA: U Srbiji ništa novo, Zvezda je ponovo šampion! Rapsodija crveno-belih i ‘petarda’ u mreži Rada (VIDEO)

Objavljeno: 29.05.20 u 21:18

Fudbaleri Crvene zvezde su šampioni Srbije za sezonu 2019/2020! Crveno-beli su na Banjici ubedljivom igrom savladali Rad rezultatom 0:5 (0:3) i tako došli do treće uzastopne titule prvaka naše zemlje.

Zvezda je došla do 31. trofeja nacionalnog šampiona od osnivanja kluba.

Već posle nekoliko minuta moglo se videti da se Rad neće dobro provesti protiv novih/starih šampiona.

Izabranici Dejana Stankovića pritisli su protivnika od samog starta, ali se na gol čekalo do polovine prvog dela.

Nakon prodora u kazneni prostor igrač domaćih Perendija je oborio Vukanovića. Sudija Grujić je pokazao na belu tačku, a siguran je bio Ivanić, za vođstvo od 0:1, igrao se 24. minut.

U sledećih 15-ak minuta usledio je blickrig Crvene zvezde. U 30. minutu bilo je 0:2. Ovog puta je pogodak stigao nakon specijala iz slobodnog udarca. Lopta je išla kratko ka Ivaniću, on je iz prve poslao na 11 metara od gola, a Babić je primirio i matirao golmana Rada.

Prvo poluvreme iz snova kompletirao je Vukanović, koji je u 36. minutu postigao treći gol. Lopta je stigla do Bena na vrhu kaznenog prostora, a on je mirno odložio do napadača crveno-belih kome nije bilo teško da matira golmana Markovića.

Početak drugog poluvremena prošao je mirno. Ipak, u 57. minutu gosti stižu do novog gola. Posle kornera koji je izveo Gavrić, sjajno je skočio Degenek i veoma atraktivno i efektno postigao pogodak za 0:4.

U nastavku trener Dejan Stanković dao je šansu rezervistima, izvršivši svih pet izmena. Želeli su crveno-beli do petog pogotka, a to su i učinili.

Najpre je u 78. minutu Jovančić pogodio stativu, ali je samo četiri minuta kasnije usledila ‘petarda’.

Svoj drugi pogodak na meču postigao je Vukanović, na nesebičnu asistenciju Ivanića, za ispostavilo se konačnih 0:5.