0

SUPERLIGA SRBIJE: Voša razbila Radnički u derbiju, Čuka ugasila vatru ‘zmajeva’

Objavljeno: 26.02.20 u 20:15

Opravdali su favoriti svoje uloge u 23. kolu Superlige Srbije, Radnički iz Niša polako gubi trku za Evropom.

Derbi dana odigran je na ‘Karađorđu’ gde je Vojvodina dočekala niški Radnički. Na kraju 3:0 za ‘staru damu’ koja je povela već u prvom minutu. Drinčić je uposlio Mrkaića, a pridošlica iz Javora pogodila – 1:0. Vojvodina je do drugog gola stigla u 69. minutu kada je precizan bio Vukadinović. Konačnih 3:0 za ‘staru damu’ u nadoknadi vremena postavio je Mrkaić na asistenciju bivšeg Nišlije Đorđevića.

Čukarički je prolećni deo sezone počeo porazima od Crvene zvezde i Radničkog iz Niša, a ceh je na kraju morao da plati Voždovac 2:1. ‘Brđani’ su poveli u 22. minutu golom Docića iz penala. Na 2:0 pred kraj prvog poluvremena u 43. minutu postavio je budući napdač Mančester sitija Tedić. Voždovac se u igru vratio u 83. minutu golom Gjorgijevskog na asistenciju Cvetkovića. ‘Zmajev’ vatre za izjednačenje nisu imali.

TSC je golom veterana Tumbasevića pobedio Mačvu 1:0 u Šapcu i ostao u igri za Evropu. Radnik je istim rezultatom bio bolji od Napretka u Kruševcu, a gol je bio delo Stamenkovića. Rad je na Banjici vodio protiv Javora golom Kaluđerovića iz penala u 86. minutu, ali je bod Ivanjičanima doneo Pisčević u 90. minutu.