0

PREMIJER LIGA: ‘Đavoli’ i ‘vukovi’ identično slavili, čeka nas žestoka borba za Evropu (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.20 u 17:12

U popodnevnom terminu nedeljnog programa 27. kola Premijer lige dva domaćina zabeležila su identične pobede, Mančester junajted i Vulvs.

MANČESTER JUNAJTED – VOTFORD 3:0

Uvukao se strah pod kožu navijačima ‘crvenih đavola’ posle povrede Rašforda. Uplašilu su se ko će postići gol, ali je Junajted danas bio veoma efikasan protiv Votforda – 3:0.

Mučio se Mančester na svom ‘Old Trafordu’. Bunker Votforda probio je tek u 42. minutu posle penala koji je realizovao novajlija Fernandeš. Nedugo potom Portugalac je imao novu šansu, ali je zamalo bio neprecizan.

Votford je postigao gol na ovom meču, učinio je Dini u 53. minutu, ali je pogodak poništen posle signala iz VAR sobe, ne zbog ofsajda, već igranja rukom napadača žuto-crnih. Samo pet minuta kasnije Votford je kažnjen, Marsijal je izašao jedan na jedan sa Fosterom, ovaj je odbranio, ali se lopta vratila Francuzu koji je majstorski prevario golmana i pogodio – 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Grinvud u 75. minutu, Fernandeš je povukao kontranapad, asistirao do mladog napadača, a ovaj poslao projektil pod prečku. Do kraja meča mogao je Delafeu da smanji na 3:1, ali je Španac zatresao prečku.

VULVS – NORIČ 3:0

‘Vukovi’ su se baš razljutili i pojeli ‘kanarince’. Portugalski ples ponovo smo gledali na Molinju stadionu. Mada je moglo da krene nepovoljno po Vulvs, jer je prvi zapretio Norič preko Pukija, ali je njegov pokušaj odbranio Patrisijo.

Vulvs je poveo iz prve šanse, bio je to centaršut sa desnog boka, Doerti je asistirao do Žote, a ovaj pogodio 1:0. Domaćin je prednost duplirao u 30. minutu posle centaršuta Džonija, lopta je stigla na drugu stativu, paralelu sa gol crtom poslao je Sais, a Žota je ponovo bio na mestu – 2:0.

Ređale su se šanse pred golom Noriča, ali su Doerti i Ruben Neveš promašivali.

‘Vukovi’ su konačnih 3:0 postavili u 50. minutu kada je Žota pogodio stativu, ali se lopta odbila do Himeneza koji je pogodio – 3:0.