0

BUNDESLIGA: ‘Petarda’ Bajerna, Šalke se osramotio u Minhenu (VIDEO)

Objavljeno: 25.01.20 u 21:29

U velikom derbiju 19. kola Bundeslige Bajern je na ‘Alijanc areni’ pobedio Šalke 5:0 (2:0) i ponovo je drugi na tabeli.

Naivno bi bilo reći da se pobeda Bajerna nije očekivala, ali 5:0 ne. Pre svega što Bavarci nisu u nekoj baš zavidnoj formi ove sezone. Ipak, neko je ceh morao da plati, a to je tim iz Gelzenkirhena.

Bajern je poveo već u 6. minutu kada je Miler centrirao sa desne strane, golman Šalkea Šubert pogrešio, Perišić vratio loptu na peterac, a Levandovski pogodio – 1:0. Drugi gol je pao u nadoknadi prvog dela igre, bila je to sjajna akcija, Perišić je prabacio loptu sa desnog na levi bok kaznenog prostora gostiju, Gorecka je glavom loptu spustio do iskusnog Milera, a ovaj pogodio – 2:0.

Gorecka se za dobru igru nagradio u 50. minutu. Posle kornera sa desne strane pokušao je glavom, izblokiran je, lopta mu se vratila, uhvatio je volej i pogodio – 3:0. U 58. minutu je Levandovski pokazao zašto je jedan od najboljih igrača današnjice, izašao je jedan na jedan sa golmanom Šubertom, imao je čuvara na leđima, lažnjakom ga se oslobodio, a kada je mogao loptu da ćušne u gol, Poljak je asistirao do Alkantare, a ovaj pogodio – 4:0.

Bajern je peti gol postigao u 89. minutu kada je Kutinjo asistirao do Gnabrija, ovaj šutirao skroz iskosa sa leve strane, Šubert ponovo kriminalno reagovao za konačnih – 5:0.