0

SERIJA A: Napoli pao, Vlahović golčinom ‘ugasio’ Vezuv (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.20 u 22:45

U derbiju 20. kola Serije A Fiorentina je u gostima na ‘San Paolu’ pobedila Napoli 2:0 uz prelep gol našeg mladog fudbalera Dušana Vlahovića.

Fiorentina se budi, sve dok se Napoli muči i muči. ‘Viola’ je večeras na ‘San Paolu’ pobedila Napoli sa 2:0 i vezala treću pobedu.

Bio je to meč prepun šansi. Već u 10. minutu je Kastrovili šutirao pored gola i prilika za goste da povedu je propala. Samo dva minuta kasnije uzvratio je Milik, ali je Dragovski bio na mestu. U 20. minutu Napoli je tražio penal posle igranja rukom defanzivaca Fiorentine, ali posle pregleda snimka u VAR sobi sudija Paskua nije pokazao na ‘belu tačku’.

Gosti su poveli u 26. minutu kada je Benasi uposlio Kijezu, a ovaj fantastično pogodio – 0:1. Napoli je do izjednačenja mogao svega četiri minuta kasnije, ali je Zjelinski zamalo bio neprecizan. Minut kasnije šansu je imala Fiorentina sa druge strane, ali je pokušaj Dalberta odbranio Ospina.

U nastavku prvu šansu je imao Napoli preko Insinjea, ali je nije bio precizan. Kijeza je četiri minuta kasnije uzvratio lepim šutem, ali je Ospina ponovo bio na mestu.

Ipak, u 74. minutu spasa za Kolumbijca nije bilo, Vlahović je lepo odapeo, pogodio dalji ugao i pečatirao pobedu kluba iz Firence – 0:2.