0

PREMIJER LIGA: Njukasl srušio Čelsi, mlada je četa Frenka Lamparda (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.20 u 21:10

U 23. kolu Premijer lige Njukasl je na svom terenu sa minimalnih 1:0 (0:0) pobedio Čelsi i definitivno je pobegao iz opasne zone.

Oseća se ta mlada krv u četi Lamparda, posle nekoliko vezanih pobeda dođe poraz koji će na kraju ‘plavce’ gurnuti u grčevitu borbu za Ligu šampiona.

Nije ovo bio spektakularan meč pun šansi, ali dovoljan za domaću publiku da izađe zadovoljna. Prvi je zapretio Njukasl preko Žoelitona, ali je Brazilac u tom 22. minutu bio neprecizan. Samo 12 minuta kasnije uzvratio je Čelsi, ali je pokušaj Ejbrahama odbranio Dubravka.

Čelsi je novu veliku šansu imao u 53. minutu preko Vilijama, ali je Brazilac bio neprecizan. Sjajnu priliku imao je Ejbraham u 73. minutu, ali je bio zamalo neprecizan. Centarfor Čelsija je festival promašaja nastavio u 80. minutu.

Njukasl je do pobede stigao u dubokoj nadoknadi vremena kada je Sent Moris centrirao, a Hejden pogodio za 1:0.