Nakon velikog uspeha u Japanu, Piksi je imao priliku da se oproba i u Kini, gde se zadržao 4,5 godina.

Gvangžu RF se saopštenjem na sajtu kluba zvanično zahvalio Draganu Stojkoviću na dugogodišnjoj saradnji.


FOTO-UBOD: Piksi, Tošić i Perović uz ‘orlove’ protiv Filipina (FOTO) 

– Zahvalni smo što smo vas imali. U ovih pet sezona prošli smo divno putovanje sa gospodinom Stojkovićem, najdugovečnijim trenerom u istoriji našeg kluba, istovremeno najdugovečnijim trenerom u jednom klubu u istoriji kineskog fudbala. Tokom tog procena, gospodin Stojković je implementirao “prelepi fudbalski” koncept u našu taktiku i izgradio Guangdžou R&F u jedan od najtraktivnijih timova u kineskom prvenstvu… Iskreno hvala gospodinu Stojkoviću za sve što je uradio za naš klub. Nadamo se da će nastaviti da svoju fudbalsku filozofiju primeni i u nekom drugom klubu – ističu u Gvangžuu.

Pratite najbolju sportsku stranicu na Instagramu – HotSport 

Za sada se nagađa o njegovom nasledniku, a prvo ime je Đovani van Bronkhorst.

Podsetimo, Stojković je trener sa najdužim stažom u Kini, a iza njega je Uli Štelike koji je vodio Tijanjin Tedu dve godine i 116 dana.

FOTO: Gvangžu