0

PRIMERA: Bilbao odoleo u Sevilji, tim iz Andaluzije nema nit za titulu

Objavljeno: 03.01.20 u 23:05

Posle novogodišnje pauze nastavljeno je takmičenje u Primeri, a Sevilja je već na startu 2020. godine razočarala svoje pristalice.

Na ‘Sančez Pizhuan’ stigao je Atletik Bilbao i osvojio je zlata vredan bod. Sevilja koja je disala za vratom Barseloni i Realu je ‘štucnula’ – 1:1.

Baskijci su poveli u 15. minutu kada je Martinez poslao dugu loptu, iz drugog plana se ubacio desni bek Kapa i pogodio – 0:1.

Sevilja je fudbal zaigrala tek u drugom poluvremenu. U 46. minutu pokušao je El Hadadi, ali je njegov udarac izblokiran. Gosti su drugi gol postigli u 50. minutu, ali je Kodrovo slavlje pokvario pomoćni sudija.

Domaćin je do izjednačenja stigao u 60. minutu kada je Okampos ubacio loptu na peterac, a Nunjez je postigao autogol – 1:1. Atletik Bilbao je do novog gola mogao u 67. minutu, ali je Garsija tukao pored gola. Poslednju šansu na utakmici imala je Sevilja u 88. minutu kada je Karlos skočio, ali šutirao pored gola.