0

PREMIJER LIGA: Vidimo se sledeće godine, Siti je 2019. završio pobedom! (VIDEO)

Objavljeno: 29.12.19 u 21:29

U poslednjem duelu 20. kola Premijer lige fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Šefild junajted rezultatom 2:0.

Mančester Siti je bez većih problema savladao Šefild i pobedom su domaći stavili tačku na 2019. godinu. Nema sumnje da bi izabranici Pepa Gvardiole želeli što pre da zaborave drugi deo godine.

Iako je Siti bio bolji rival, gosti su prvi došli do vođstva u 29. minutu meča, kada je Lis Muse savladao Klaudija Brava. Ipak, Sudija Kris Kavana je odlučio da pregleda Var snimak, a nakon toga je zbog ofsajda poništio gol Šefilda.

‘Građani’ su posle toga dominirali, ali terensku inicijativu nisu pretvorili u rezultatsku, te se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0. Siti je nastavio u drugom poluvremenu da napada, a u 53. minutu probili su bedem gostiju, odlično je reagovao Serhio Aguero na dodavanje Kevina de Brujnea.

Na dva nula povisili su gosti u 82. minutu, ponovo je De Brujne bio u fokusu, ovoga puta je primio odličnu loptu, stvorio je sebi prostor za šut i postavio konačnih 2:0.