0

SERIJA A: Napoli se izvukao u Ređo Emiliji (VIDEO)

Objavljeno: 22.12.19 u 22:35

U poslednjem meču 17. kola Serije A u Ređo Emiliji Napoli je sa 2:1 pobedio Sasuolo u nadoknadi vremena.

Dolaskom Đenara Gatuza ekipa Napolija se budi, mada ruku na srce tim iz grada kraj Vezuva se dobro namučio u Ređo Emiliji.

Prvi je zapretio Napoli preko štopera Manolasa, ali je njegov šut glavom zaustavio Pegolo. Sasuolo je poveo u 29. minutu, Lokateli je sjajno centrirao na drugu stativu, a Traore je pogodio – 1:0. Isti igrač je u 43. minutu mogao da udvostruči prednost domaćina, ali je Mere sjajno intervenisao.

Novu veliku šansu Sasuolo je imao u 53. minutu kada je Mildur šutirao, a Mere još jednom sjajno intervenisao. Napoli je izjednačio u 57. minutu, Zijelinski je asistirao do Alana, ovaj se okrenuo i pogodio mrežu – 1:1.

Napoli je tada preuzeo potpunu inicijativu, prvo je dve šanse u razmaku od 75. do 77. minuta imao Kaljehon, ali je Pegolo bio na mestu. Nekoliko desetina sekundi kasnije pokušao je Insinje, ali je loptu sa linije izbacio jedan od defanzivaca Sasuola. Napoli je do gola stigao u 81. minutu, ali je posle reakcije VAR sobe on poništen. Ipak, inicijativa se gostima ispaltila u 94. minutu kada je posle kornera Makedonac Elmas pogodio za 1:2.