0

BUNDESLIGA: Menhengladbah ne prati Lajpcig, ‘nula’ u Berlinu

Objavljeno: 21.12.19 u 22:20

U poslednjem meču dana 17. kola Bundeslige Borusija iz Menhengladbaha je kao gost remizirala sa Hertom 0:0.

Mogla je Borusija da se izjednači po broju bodova sa Lajpcigom na prvom mestu, ali je Herta na ‘Olimpijskom’ stadionu bila preveliki zalogaj. Šta više plavo-beli su bili daleko bolji rival.

Loven je u 22. minutu imao šansu, ali su gosti imali sreće da lopta završi pored gola. Samo sedam minuta kasnije zapretio je Lukebakio, ali je i on bio neprecizan. Borusija je prvi put zapretila tek u 39. minutu, ali je Tiram šutirao u Jarstajna.

Drugo poluvreme pripalo je gostima, ređali su šanse Zakari, Plea i Embolo, ali promene rezultata nije bilo. Poslednju šansu na utakmici imala je Borusija u 78. minutu, ali je Ginter iz slobodnog udarca zamalo bio neprecizan.