0

BUNDESLIGA: Augzburg ubedljiv, Dortmund ispustio dva gola prednosti, slavio i Hofenhajm

Objavljeno: 17.12.19 u 22:37

Odigrani su preostali mečevi vanrednog 16. kola Bundeslige.

Nakon ubedljive predstave u prvom meču u kome je Lajpcig ‘petardom’ prošao kroz Bremen, prštali su golovi i u preostalim utakmicama.

Augzburg – Dizeldorf 3:0

Domaćin se nalazi na 10. mestu na tabeli, dok su gosti prikovani za dno sa samo 12 bodova u 16 kola.

Došao je domaćin do vođstva u 32. minutu golom Maksa, Stefan je odbranio prvobitni udarac, a potom je Maks natrčao na odbitak i savladao Stefena.

Maks je izveo odličan korner u 61. minutu, Jedvaj je odlično reagova ispred dvojice protivničkih igrača i glavom poslao loptu u mrežu. Filip Maks bio je dželat Dizeldorfa, izveo je slobodnjak, a lopta je prošla ‘kroz’ ruke Stefena za konačnih 3:0.

Borusija Dortmund – Lajpcig 3:3

‘Milioneri’ su odlično počeli, imali prednost u 23. minutu golom Veigla, da bi Brandt uvećao prednost u 34. minutu. U drugom poluvremenu odgovorio je Timo Verner, prvo u 47, a potom i u 53. minutu.

Činilo se da će dva minuta kasnije novim golom Džejdon Sančo rešiti pitanje pobednika, a potom je u 78. minutu Šik ugasio svaku nadu domaćina za pobedom.

Union Berlin – Hofenhajm 0:2

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, gosti su igrali agresivan i tvrd fudbal, što je donelo četiri žuta kartona u prvom poluvremenu i to u periodu od 15 minuta. Bebou je u 56. minutu doneo prednost gostima, a Baumgartner u 91. minutu postavlja konačnih 2:0.