0

SERIJA A: Drama na Sardiniji, Lacio gubio do 93. minuta, a onda istorijski preokret (VIDEO)

Objavljeno: 16.12.19 u 22:50

U poslednjem meču 16. kola Serije A na Sardiniji, Lacio je sa 2:1 (0:1) pobedio Kaljari i nastavio poteru za Interom i Juventusom.

Seriji Lacija nema kraja, posle pobede nad Juventusom pao je i najveći hit prvenstva Kaljari za osmi trijumf u nizu. Na Sardiniji bilo smo svedoci istorijskog preokreta, jer je Lacio do 93. minuta gubio sa 1:0, a za pet minuta stigao je do tri boda, ali idemo redom…

Lacio je prvi zapretio već u 2. minutu preko najboljeg strelca Imobilea, ali je njegov udarac zaustavio Rafael. Kazna je bila surova, samo šest minuta kasnije je Kaljari poveo, posle auta Žoao Pedro je uposlio Simeonea, a sin legendarnog Čola je zakucao loptu u mrežu – 1:0.

Pred kraj prvog dela Kaljari je mogao do bar još jednog gola. Prvo je pokušao Naingolan, ali je njegov udarac zaustavio Strahoša. Samo minut kasnije Albanac je zaustavio i pokušaj Žoaa Pedra.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su gosti preko Imobilea, ali je zamalo bio neprecizan. Kaljari je uzvrtaio u 69. minutu preko Likojanisa i Simeone četiri minuta kasnije, ali su obojica bili neprecizni. Lacio je do izjednačenja stigao u 93. minutu posle sjajnog udarca Alberta. Pobedu Rimljanima u dubokoj nadoknadi u 98. minutu doneo je Kaisedo.

Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 100 minuta za Lacio. Rimljani su sada treći sa tri boda manje od lidera Intera i Juventusa.