0

PREMIJER LIGA: De Brujneovi ‘topovi’ jači su od Arsenalovih (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.19 u 19:28

Fudbaleri Mančester sitija veoma lako su savladali Arsenal u Londonu u derbiju 17. kola engleske Premijer lige.

Na samom početku ‘građani’ su poslali jasnu poruku da će se oni za sve pitati u ovom meču, iako je već prvom minutu Martineli je imao odličnu šansu za Arsenal i do je bilo sve.

U drugom je stigao odgovor na drugoj strani, a kada to čini Kevin De Brujne, sledi gol u efektnom stili. Napad po levoj strani i ubacivanje Gabrijela Žesusa Belgijanac je dočekao i pod prečku zakucao loptu.

Već u 15. minutu bilo je 2:0. Fantastičnu kontru gosti su sproveli u delo preko kombinacije De Brujnea, ovog puta asistenta, i Rahima Sterlinga, strelca gola koji je dobio ‘na tacni’.

Mančester siti je sve rešio u 40. minutu kada je De Brujne poslao još jedan fantastičan udarac iza leđa Bernda Lenoa. Majstorski.

Drugo poluvreme gotovo da nije moralo da se igra, jer je tempo meča značajno opao. I jednima i drugima je sve bilo jasno i nije bilo potrebe da ‘zapinju’, te je i utakmica završena istim rezultatom kao i prvo poluvreme.