0

SERIJA A: Gatuzo poražen na debiju, derbi Đenoge pripao Sampdoriji (VIDEO)

Objavljeno: 14.12.19 u 23:33

U okviru 16. kola italijanske Serije A danas je odigrano tri susreta, a pobede su upisali Breša, Parma i Sampdorija.

Đenaro Gatuzo neće po dobrom pamtiti svoj debi na klupi Napolija. Na ‘San Paolu’ je gostovala desetkovana Parma kojoj je falilo nekolicina bitnih fudbalera poput Jana Karamoa i Roberta Inglezea.

Napoli – Parma 1:2

Već u 4. minutu Dejan Kluševski je pobegao Kulibaliju i izašao sam na Aleksa Mereta, te mu nije bilo teško da tu situaciju pretvori u pogodak. Rezultat se promenio tek nakon sat vremena igre, kada je mrežu Parme zatresao Arkadijuš Milik, koji posle het-trika u Ligi šampiona nastavlja da rešeta. Ipak, u 90. minutu ,,sevnula“ je kontra Parme koju je povukao Žervinjo, sačekao je Kluševskog sa kojim je odigrao akciju u šesnaestercu Napolitanaca, a onda postigao pogodak za slavlje Parme.

Đenova – Sampdorija 0:1

Derbi Đenove doneo je veliko uzbuđenje u ovom gradu iako dva kluba igraju sezone za zaborav i pre ovog susreta, obe ekipe su bile u zoni ispadanja. Da svoju izbavi iz te zone uspeo je Manolo Gabijadini, koji je Sampdoriji u 85. minutu doneo trijumf nakon što mu je loptu ostavio Kevin Lineti, a on sa dvadesetak metara savladao Radua.

Breša – Leće 3:0

Breša je sa tri gola ispratila Leće sa severa Italije u utakmici sa čak devet žutih kartona i tako su upisali i drugu uzastopnu pobedu u svojoj borbi za opstanak. Kanselor je u 32. minutu doneo prednost domaćinu, Toregrosa je u 44. minutu povisio prednost na 2:0, a Spalek je u 61. minutu postavio konačnih 3:0.