0

BUNDESLIGA: Augsburg se baš gostio, Hofenhajm ne može ništa kući (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.19 u 22:35

U premijernom meču 15. kola Bundeslige Augsburg je kao gost pobedio Hofenhajm 4:2 (1:1), čime je nastavio seriju dobrih rezultata.

U pet poslednjih mečeva Augsburg ne zna za poraz, od toga je četiri puta slavio. Ovoga puta na teškom gostovanju Hofenhajmu 4:2.

Gosti su poveli u 11. minutu kada je Niderlehner pobegao odbrani ‘plavih’, a onda u situaciji jedan na jedan nije bio sebičan, već je asistirao do Maksa koji je pogodio – 0:1. Ipak, radost fudbalera Augsburga nije dugo trajala, svega tri minuta kasnije je Rudi ostavio loptu za Skova, a ovaj u svom stilu sa distance pogodio za – 1:1.

Augsburg je poveo početkom drugog poluvremena. Maks je postigao drugi gol, ovoga puta iz penala u 51. minutu. Samo pet minuta kasnije bilo je jasno da će gosti slaviti, Niderlehner je ponovo sjajno asistirao, a Jensen se sjajno snašao u situaciji jedan na jedan sa golmanom – 1:3.

Hodenhajm se u igru vratio u 80. minutu kada je Skov sjajno centrirao sa leve strane, a Lokadija glavom pogodio 2:3. Ipak, samo pet minuta kasnije Augsburg je rešio pitanje pobednika. Niderlehner je ‘upisao’ het-trik asistencija, a Amaral je postavio konačnih – 4:2.