0

SERIJA A: Veče VAR-a širom Evrope, Bolonja slavila pod Vezuvom, Napoliju poništen gol u nadoknadi vremena (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.19 u 19:55

Veliko iznenađenje u 14. kolu Serije A priredila je Bolonja koja je u Napulju sa 2:1 (0:1) pobedila Napoli, a pobednika je odlučio VAR.

Nije Siniša Mihajlović ponovo vodio Bolonju, to je radio njegov kum Miroslav Tanjga i na sever Italije se vraća sa tri boda. Bolonja je pod Vezuvom savladala Napoli 2:1.

Četa Karla Anćelotija zapretila je u 10. minutu preko Ruiza, ali je lopta otišla pored gola. Bolonja je uzvratila u 32. minutu, ali je bivši Napolitanac Džameili takođe bio neprecizan. Napoli je poveo u 41. minutu, Fernandez je šutirao, golman Bolonje je samo odbio loptu, a Ljorente je pogodio za 1:0. Ipak, Bolonja je do izjednačenja stigla u 58. minutu preko Olsena.

Domaćin je do drugog gola mogao u 78. minutu kada je Mertens šutirao tik preko gola. Kazna za promašaje stigla je u 81. minutu kada je Sansone pogodio za 2:1 i doveo Bolonju do pobede.

U 95. minutu Napoli je postigao gol, bila je to duga lopta Ljorente se rvao za nju, doašo do nje i pogodio za 2:2. Sudija Paskua je pokazao na centar, ali je posle rekacije iz VAR sobe poništio gol zbog faula.

Veliko slavlje Bolonje i agonija Napolija koja traje i koja bi mogla da dovede do smene trenera Karla Anćelotija.