0

PRIMERA: Mesi rešio derbi sa Atletikom, majstorija Argentinca (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.19 u 23:12

U velikom derbiju 15. kola španske Primere Barselona je u Madridu pobedila Atletiko 1:0 (0:0) i vratila se na prvo mesto sa golom više od Reala.

Od večeras je jasno da Atletiko Madrid ne može rame uz rame sa Barselonom i Realom. Katalonci su slavili na ‘Metropolitano’ stadionu sa 1:0 majstorijom Mesija.

Atletiko je prvi zapretio preko Tripijea u 7. minutu. Novu šansu ‘jorgandžije’ su imale u 20. minutu, ali je šut Ermosa odbranio Ter Štegen. Barselona je prvi put zapretila u 26. minutu, ali je Oblak tada spustio rampu.

Samo 11 minuta kasnije Saurez se našao u stopostotnoj šansi, golman Oblak je bio savladan, ali je lopta otišla pored gola. U 40. minutu sa druge strane Morata je bio u šansi, ali nedovoljno skocentrisan da savlada Ter Štegena. Do kraja prvog dela igre pokušaj je imao Pike, ali preko gola.

U drugom delu igre prvi je zapretio Mesi, ali je Oblak ponovo bio na mestu. Pravo je čudo kako Atletiko u 72. minutu nije mogao do vođstva. U šansi se našao Korea, ali je Ter Štegen odbranio.

Barselona je do pobede stigla u 86. minutu kada je Mesi odigrao dupli pas sa Suarezom, a onda majstorski pogodio za 1:0.