0

BUNDESLIGA: Menhengladbah se goleadom vratio na pol poziciju (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.19 u 18:12

Posle 13. kola Bundeslige vodeća ekipa prvenstva je Borusija iz Menhengladbaha koja je sa 4:2 (1:1) pobedila Frajburg.

Očekivao se sajam golova na ‘Borusija parku’ i dobili smo ga. Igrao se treći minut kada je domaćin poveo posle prekida i prisebnosti Turama u gužvi – 1:0. Samo tri minuta kasnije Šmid je doneo izjednačenje Frajburgu evrogolom iz slobodnog udarca.

Pravi vatromet videi smo u drugom poluvremenu. U 46. minutu je Herman pobegao odbrani Frajburga, bio je nesebičan dodao do Emboloa, a Švajcarac pogodio – 2:1. Samo tri minuta kasnije domaćin je imao penal, ali je Embolo pogodio stativu. Ipak, u 51. minutu Borusija je stigla do trećeg gola, sjajnu je loptu dobio Embolo, ali on nije želeo da bude sebičan, već je vratio Hermanu na asistenciji – 3:1.

Prekidi su danas bili adut Frajburga, a drugi gol su postigli posle asistencije Gintera za Holera, koji je glavom zakucao loptu u mrežu za – 3:2. Konačnih 4:2 drugim golom na utakmici postavio je Embolo u 71. minutu.