0

PREMIJER LIGA: Aston Vila prestrašila ‘svrake’, beži sa dna (VIDEO)

Objavljeno: 25.11.19 u 23:08

U poslednjem meču 13. kola Premijer lige Aston Vila je na svom ‘Vila Parku’ savladala Njukasl 2:0 (2:0).

‘Vilenjacima’ su bodovi protiv Njukasla bili preko potrebni. Na radost svih navijača kluba iz Birmingema oni su upisani.

Njukasl je prvi zapretio posle slobodnog udarca Šelvija, ali je Hiton bio na mestu. Samo minut kasnije zapretio je sa druge strane sa distance Luiz, ali je Dubravka loptu preko prečke izbacio u korner. Aston Vila je povela u 32. minutu golom Hurahejna iz slobodnog udarca. Griliš je samo malo pomerio loptu, a sjajni izvođač slobodnih udaraca je tukao pored živog zida u bliži ugao golmana.

‘Svrake’ se još nisu opasuljile od prvog gola, pao je drugi. Hurahejn je asistirao do El Gazija, a ovaj ponovo matirao Dubravku – 2:0. Njukasl je u 44. minutu do gola, ali je Fernandez šutirao u Hitona.

Gosti su nastavili da napadaju u drugom delu igre, ali su Maksim i Hejden bili zaustavljeni od sjajnog Hitona. Aston Vila je uzvratila u 63. minutu, ali El Gazi bio neprecizan. Još dve šanse domaćin je imao u 76. i 77. minutu, ali MekGin i Vesli nisu uspeli da savladaju Dubravku. Na kraju 2:0 za Aston Vilu.