0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Italijanski uragan dao devet golova, Danska u Dablinu izborila plasman (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.19 u 22:47

Veče u kvalifikacijama za EURO 2020 obeležile su utakmice u Palermu i Dablinu.

Italijani su u Palermu igrali revijalan meč protiv Jermenije, ali su imali motiv da kvalifikacije završe maksimalnim učinkom pred domaćom publikom. I stigli su do desetog trijumfa, ali na spektakularan način.

Do vrha su napunili mrežu rivala. Već u osmom minutu Ćiro Imobile je doveo domaće u prednost, a minut kasnije Nikolo Zaniolo je duplirao vođstvo.

Potom je Nikolo Barela doneo 3:0, a do kraja poluvremena Imobile drugim golom doneo 4:0.

U 64. minutu Zaniolo je takođe dao svoj drugi gol na meču, a zatim su do kraja golove postizali Romanjoli, Žoržinjo iz penala, Orsolini i Kjeza, dok je utešni pogodak za Jermeniju postigao Babajan u 79. minutu.

Irci su pred prepunim tribinama Nacionalnog stadiona u Dablinu jurili trijumf protiv Danske, ali su u izuzetno tvrdom meču gosti prvi došli do prednosti.

Brajtvajt je u 73. minutu ostao potpuno sam u kaznenom prostoru i dobrom reakcijom je zatresao mrežu Iraca. Upornošću, domaći su u 85. minutu stigli do izjednačenja preko Doertija koji je gol postigao, a kako drugačije – glavom.

Ipak, u završnici nisu uspeli da potpuno preokrenu meč i Danska je proslavila plasman na kontinentalni šampionat.