0

SERIJA A: Nastavlja se poniranje Milana, Lacio slavi Imobilea i Koreu (VIDEO)

Objavljeno: 03.11.19 u 22:54

U pretposlednjoj utakmici 11. kola italijanske Serije A, i ujedno derbiju kola, Lacio je slavio trijumf na San Siru protiv Milana rezultatom 2:1 (1:1).

Vrlo interesantna i relativno otvorena utakmica u ‘gradu mode’ više je odgovarala Laciju koji je prvi pretio golu Donarume.

Najpre je Ćiro Imobile pogodio prečku u 22. minutu, a tri minuta kasnije je bio precizniji i posle asistencije Lazarija je doveo ‘nebesko-plave’ u vođstvo.

Neuobičajeno po njih, Milanezi su brzo odgovorili i u to već u 28. minutu. Čalhanoglu je centrirao, Pjontek šutirao, a lopta je na putu pogodila Bastosa i već na isteku pola sata igre je bilo 1:1.

Milan je čak i napao u drugom poluvremenu, imali prilike preko Čalhanoglua i Pjonteka, a Lacio je pripretio iz kontranapada i u 83. minutu prelomio meč.

Korea je bio egzekutor posle asistencije Alberta i to je bio konačan ishod derbija ovog kola.

Dodajmo i do da je Sergej Milinković-Savić bio na terenu do 60. minuta kada ga je u igri zamenio Parolo.