0

FOTO screenshot

PRIMERA: Portu sa dva gola neutralisao ‘bombu’ Vadilja

Objavljeno: 03.11.19 u 23:12

U poslednjoj utakmici 12. kola Primere, Sosijedad je stigao do velike pobede na gostovanju šestoplasiranoj Granadi – 2:1 (1:1).

Vrlo interesantan meč na ‘Los Karmenesu’ doneo je u orvom poluvremenu dva gola, po jedan na obe strane. Najpre je posle greške na sredini terena lopta stigla do Portua i on je vrlo efektno pogodio bliži ugao.

Odgovor je stigao u 36. minutu i to na sjajan način. Vadilja je izveo slobodan udarac sa gotovo 30 metara, poslao loptu po zemlji, ali izuzetno snažno i golman gostiju bio je nemoćan.

Potom smo gledali dosta tvrd meč, ni jedni ni drugi nisu želeli previše da rizikuju, ali je Sosijedad bio taj koji je više pokušavao da dođe do pobedonosnog gola. I u tom je uspeo u 89. minutu.

Januzaj je poslao izuzetnu loptu iza leđa odbrani, a Portu iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom i po drugi put ga matirao za konačnih 2:1.