0

SERIJA A: Pala je Breša, Inter je 24 sata lider na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.19 u 23:10

U vanrednom 10. kolu Serije A Inter je kao gost pobedio Brešu 2:1 (1:0) i preuzeo je lidersku poziciju na tabeli.

Posle remija sa Parmom na svom terenu Inter najzad može ponovo da diše. ‘Neroazuri’ slavili su na teškom gostovanju u Breši 2:1. Inter je zapretio u 5. minutu, ali je šut Lukakua završio pored gola. U 23. minutu spasa za domaćina nije bilo, De Fraj je uposlio Martineza, ovaj napravio korak dva, šutirao sa velike udaljenosti i uz pomoć jednog defanzivca lobovao golmana Breše Alfonsa za – 0:1.

Breša je krenula ofanzivno u drugo poluvreme, a prvu šansu na meču u 48. minutu imao je Baloteli, njegov šut odbranio je Handanović. Samo dva minuta kasnije priliku je imao Donaruma, ali se akcija završila isto, sjajnom intervencijom Slovenca na golu.

Inter je u 63. minutu poveo sa 2:0. Galjardini je dodao loptu do Lukakua, Belgijanac se namestio i sa velike udaljenosti pogodio za 2:0.

Do kraja meča Breša je uspela samo da ublaži poraz autogolm Škrinjara u 76. minutu.