0

PREMIJER LIGA: Kristal Palas nakon preokreta slavio protiv Vest Hema (VIDEO)

Objavljeno: 05.10.19 u 21:03

Luka Milivojević je propustio današnje gostovanje Vest Hemu, ali je Kristal Palas ipak uspeo da zabeleži pobedu.

Iako je Palas bio oslabljen neigranjem Luke Milivojevića i Mamadu Sakoa uspeli su da slave na gostovanju ‘čekićarima sa 2:1.

Dobru priliku imao je Vest Hem u 29. minutu Sebastijan Haler je napravio prostor i šutirao, a Guaita je odlično bio postavljen. Uzvratio je Džejms Mekartur udarcem sa ivice šesnaesterca u 41. minutu, ponovo je golman odličnio reagovao.

Zaboravljen je u drugom minutu nadoknade bio Manuel Lanzini, igrač domaćina raspalio je nakon centaršuta, ipak, nije bio precizan. Udarac je završio kraj desne stative.

Upornost se ‘čekićarima’ isplatila. Rajan Drederiks je poslao odličnu loptu u šesnaesterac, spremno ju je dočeao Sebastijen Haler i doneo je vođstvo domaćinu u 54. minutu. Deklan Rajs je u 61. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, a nakon pregleda VAR snimka, sudija je pokazao na belu tačku. Patrik Van Anholt je rutinski realizivao priliku i poravnao rezultat.

Tri minuta pre kraja meča, Džordan Aju je poslao loptu u mrežu, Majkl Oliver je poslao signal za VAR. Martin Keli je dočekao centaršut glavom, poslao je loptu u peterac, tamo je spremno sačekao Aju i doneo prednost domaćinu.

Vest Hem – Kristal Palas (STATISTIKA MEČA)