0

PLS: Grafičar raspucan protiv Vranjanaca, Pazar slavio, Metalcu bod u Kruševcu (VIDEO)

Objavljeno: 29.09.19 u 22:50

Šest od osam mečeva Prve lige Srbije odigrano je danas, Grafičar je lider na tabeli, bez pobednika u derbiju odigranom u Kruševcu.

Grafičar se ne šali i želi u do prvog mesta na tabeli. ‘B’ tim Crvene zvezde je kao domaćin pobedio direktnog rivala za plasman u viši rang Dinamo iz Vranja 4:2. Igrač utakmice bio je igrač domaćeg tima Gavrić koji je postigao het-trik.

Poveo je Dinamo iz penala golom Stevanovića u 27. minutu. Gavrić je prvi gol za izjednačenje postigao u 33. minutu. Samo dva minuta kasnije je isti igrač preokrenuo na 2:1. Treći gol za ‘ljubičaste’ bio je delo Stanojeva u 65. minutu. Grafičar je u 68. minutu ostao bez isključenog Savića. Vranjanci su ponovo sa penala smanjili na 3:2. Pitanje pobednika trećim golom na meču rešio je Gavrić u 73. minutu.

Derbi je odigran u Kruševcu gde su Trajal i Metalac remizirali 1:1. Domaćin je poveo golom Kecapa u 23. minutu, ali je četa Aleksandra Stankovića izjednačila preko Katanića u 45. minutu.

Novi Pazar je sa 3:1 u gradu kraj Jošanice pobedio Kabel. Gosti iz Vojvodine poveli su autogolom Milanovića. Milanović je izjednačio u 35. minutu, da bi veteran Vusljani preokrenuo u 51. minutu iz penala. Konačnih 3:1 postavio je još jedan iskusni superligaški igrač Alivodić u 86. minutu.

Grafičar – Dinamo (Vr) 4:2
(Gavrić 33, 35, 73, Stanojev 65 – Stevanović 27. jedanaesterac, 70. jedanaesterac)

Budućnost (Do) – Bačka 1:1