PRIMERA: Eibaru pripala goleada sa Seviljom, Sosijedad ubedljiv

Objavljeno: 26.09.19 u 23:30

Eibar je zaustavio Sevilju na putu ka vrhu, dok je Real Sosijedad sada drugi odmah iza Real Madrida.

EIBAR – SEVILJA 3:2 (STATISTIKA)

Sevilja je uspela da od gotovog napravi veresiju. Eibar je gubio na svom terenu sa 2:0, ali je na kraju slavio sa 3:2.

Sevilja je povela u 11. minutu kada je Đordan sjajno izbacio Okamposa, a ovaj bio siguran u situaciji jedan na jedan. U 33. minutu je Argentinac ponovo bio sjajan, asistirao je do Toresa, a ovom je bilo lako da povisi na 0:2.

Eibar se u igru vratio u 66. minutu kada je Oreljana pogodio iz penala. U 77. minutu domaćin je stigao do izjednačenja, veliku grešku napravili su golman Sevilje i defanzivac, a Leon je pogodio za 2:2. Samo pet minuta kasnije Dijaz je srušio Sevilju 3:2.

REAL SOSIJEDAD – ALAVES 3:0 (STATISTIKA)

Sanja tim iz San Sebastijana. Real Sosijedad je od večeras drugoplasirani tim Primere. Baskijci su na svom terenu sa 3:0 deklasirali Alaves.

Sve je rešeno u prvih 45 minuta. Igrao se 19. minut kada je Odegard asistirao do Ojarzabala, a ovaj pogodio za 1:0. U 32. minutu je strelac asistirao, a Vilijan Hose pogodio za 2:0. Junak utakmice Ojarzabal postao je u 41. minutu kada je iz penala pogodio za 3:0.