0

UBEDLJIVA U GOSTIMA: Astana raspucana nedelju dana pred dolazak Partizana

Objavljeno: 25.09.19 u 20:05

Partizanov naredni rival u Ligi Evrope bio je ubedljiv protiv Atiraua u 27. kolu kazahstanskog šampionata.

Partizan je u dobrom ‘momentumu’, i posle Crvene zvezde sa 2:0, istim rezultatom danas je pao i Javor u Ivanjici. Ali, isto to se može reći i za Astanu, koja niže trijumfe u domaćem šampionatu.

Sledeći rival crno-belih u grupi L Lige Evrope je danas u duelu protiv Atiraua slavio sa čak 4:1, te je time stigla do trećeg mesta i nalazi se iza Kairata i Tobola.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Najpre je hrvatski igrač iz tabora domaćih Marković ‘pomogao’ Astani autogolom u 13. minutu, ali je već dva mimnuta Tomasov duplirao vođstvo.

Potom je isti igrač bio strelac i u 33. minutu, da bi u u drugom minutu nadoknade strelac za šampiona Kazahstana bio Rotariu.

Domaći su do kraja uspeli samo da postignu utešni gol preko Kalmuratova u 89. minutu.