0

LŠ ZA DAME: Hrabre devojke Spartaka u 89. minutu izgubile od Atletika

Objavljeno: 12.09.19 u 23:30

Fudbalerke Spartaka odigrale su danas prvi meč šesnaestine finala Lige šampiona protiv madridskog Atletika.

Borile su se ‘golubice’ do poslednje kapi znoja, dva puta su gubile, vraćale se i na kraju u 89. minutu primile gol za pobedu Atletika 3:2.

Gol Virdžinije Toresilje u 89. minutu, kada je natrčala na odbitak i snažnim udarcem poslala loptu u dalji ugao, doneo je, ipak, Atletiku zasluženu pobedu. Bile su Špankinje bolje, izuzev tri pogotka još su dva puta Madriđanke pogađale okvir gola, bile su bolje u kombinovanju, stvaranju šansi…

Dosta grešaka su pravile odbrambene fudbalerke Spartaka, te su oba gola prva pala posle grešaka. Za Atletiko je te golove postigla Ljudmilada Silva. Golove za Spartak postigle su Tijana Matić i Violeta Slović.

Revanš utakmica igraće se 26. septembra u Madridu.