0

SUPERLIGA SRBIJE: ‘Zmajevi’ najzad ‘opekli’ nekog, Javor ‘pao’ na krovu…

Objavljeno: 16.08.19 u 21:55

U premijernom meču 5. kola Superlige Srbije Voždovac je na krovu Tržnog centra pobedio Javor 2:1 (2:1).

Tri gola na otvaranju 5. kola Superlige Srbije i to sva tri u početnih 27 minuta. Samo što je počela utakmica gosti iz Ivanjice su iznenadili ‘zmajeve’. Petković je pogodio za 0:1.

Ipak, radost gostiju nije bila dugog trajanja. Igrao se 12. minut kada je sudija Minaković pokazao na penal. Siguran sa ‘bele tačke’ bio je povratnik u srpski fudbal vezista Nikolić.

Voždovac je do vođstva mogao u 25. minutu kada je posle centaršuta Hajdina, Jevtić promašio. Levi bek Voždovca je u istom minutu ponovo asistirao, a ovoga puta Nišić pogodio za 2:1.

Nedugo zatim Nikolić je šutirao sa 20 metara i pogodio prečku. Javor je prvu sledeću šansu imao u drugom poluvremenu, ali je šut Kuveljića odbranio Trkulja. Voždovac je u 67. minutu imao novu šansu, ali je posle centrašuta Hajdina debitant Đorđevski šutirao u Jevrića. Dva minuta kasnije glavom je pokušao Bošnjak, ali je Jevrić bio na mestu. Do kraja utakmice nije bilo više šansi, Voždovac je slavio sa 2:1.