0

PREMIJER LIGA: Mančester siti silno započeo odbranu titule – ‘petarda’ za ‘čekićare’ (VIDEO)

Objavljeno: 10.08.19 u 15:55

U drugoj utakmici nove sezone u Premijer ligi, šampion Mančester siti pobedom nad Vest Hemom u Londonu od 5:0 (1:0) je počeo odbranu titule.

Liverpul je juče otvorio šampionat pobedom nad Noričem (4:1), a danas je ‘odgovorio’ Mančester siti još ubedljivijom pobedom na gostovanju nezdognoj ekipi Vest Hema.

Ništa se nisu ‘čekićari’ pitali na ovoj utakmici. U prvoj četvrtini meča Rijad Marez je imao dve dobre prilike da zatrese mrežu rivala, a kada on to nije učinio, jeste Gabrijel Žezus u 25. minutu kada je načeo domaćina.

Prvo poluvreme je završeno minimalnom prednošću za Mančester siti, ali je sve u nastavku proteklo u znaku ‘građana’, jer su postigli još četiri gola do kraja susreta.

Blistao je Rahim Sterling, koji je kompletirao het-trik golovima u 51, 75. i 91. minutu, a između je još strelac bio i Serhio Aguero iz penala u 86. minutu.