SUPERLIGA KINE: Piksi ispustio pobedu, Meri ponovo zatresao mrežu…

Objavljeno: 02.08.19 u 16:05

Superliga Kine danas nam je donela mečeva sa obiljem uzbuđenja. U 21. kolu imali smo šta da vidimo.

Tim Dragana Stojkovića bio je još jednom nadomak pobede, vodili su igrači Gvangžu RF dva puta u meču, ali nisu uspeli da održe vožstvo i moraće da se zadovolje remijem.

Čongin Lifan – Dalijan Jifang 1:3

Fudbaleri Čogin Lifana su poraženi u uvodnim mečevima 21. kola kineske Superlige. Dalijang je poveo golom Rondona u 38. minutu, a do kraja poluvremena uspeli su domaći da izjednače golom Fernandinja. Karasko je vratio prednost u 59. minutu gostima, a konačnih 3:1 drugim golom postavio je Karasko.

Šangaj Šenhua – Vuhan Žal 2:2

Šangaj Šenhua dočekao je Vuhan Žal. Dobro su počeli gosti, imali prednost već nakon 26. minuta, strelac je bio Baptistao, Kim Šin Vuk je uspeo da izjednači u 32, a u 44. doneo je i potpuni preokret domaćem timu. Kuoasi je poravnao u 49. minutu, a isti igrač je imao priliku sa bele tačke da donese pobedu Vuhanu, ali nije bio precizan sa bele tačke.

Šenžen – Peking Renhe 1:1

Nije uspeo tim nekadašnjeg fudbalera Vojvodine da pobedi, ali je on uspeo da postigne četvrti gol za isto toliko kola od dolaska u Kinu. Današnjim golom uspeo je da se popne na drugo mesto najboljih strelaca Šenžena. Meri je doveo domaćina u vođstvo nakon prelepog proigravanja Selnaesa, stameni napadač je glavom matirao golmana gostiju. Žu Boajie je uspeo pred kraj poluvremena da donese izjednačenje. Nakon tri poraza domaći tim je uspeo da dođe do boda i nalazi se na bod iznad opasne zone.

Peking Gvan – Hebei 2:0

Iako u 88 minuta nije bilo golova, od 89. minuta krenula su uzbuđenja. Domaći tim je poveo sa 1:0 sa bele tačke strelac je bio Augusto, ponovo je sa bele tačke u 96 minutu strelac bio Bakambu, a meč se igrao daleko iza devedesetog minuta. Ušli su timovi u 100. minut ali do kraja je ostalo dva nula.

Gvangžu RF – Đangsu Suning 2:2

Bilo je jasno da će Piksijev Gvangžu imati težak posao protiv Đangsua u današnjem derbiju. Ipak, pobeda je ponovo izmakla Stojkoviću. Eran Zahavi je u 21. minutu doneo prednost domaćinu na asistenciju Sabe. Tešeira je uspeo da poravna u 27. minutu. Zahavi se revanširao Sabi u 49. minutu, a Saba je prelepim golom doneo novu prednost domaćem timu. Pet minuta kasnije Eder je postavio konačnih 2:2.