0

KUP NACIJA AFRIKE: Golom koji prkosi logici Bunedža doneo pehar u Alžir! (VIDEO)

Objavljeno: 19.07.19 u 23:00

Fudbaleri Alžira šampioni su Afrike. Oni su u finalu Kupa Afrike savladali Senegal sa 1:0.

Navijači se nisu dobro ni smestili u stolice a Alžir je već rešio meč. Senegal je imao posed u meču, imao je i veći broj šuteva, a jedan jedini udarac Alžira završio je u mreži Senegalaca. Potvrdilo se pravilo da u fudbalu ne slavi uvek bolji tim.

Alžir će slaviti Bagdada Bunedžu koji je neverovatnim pogotkom rešio pitanje pobednika u ovom meču. Igrao se drugi minut, pokušao je po levoj strani Bunedža, namestio se sa ivice šesnaesterca na udarac, a u pokušaju da neutrališe opasnost Sadio Mane je uklizao na njegov udarac. Lopta je nezgodno odskočila, a golman domaćeg sastava ostao je ukopan daleko ispred svog gola.

U završnici poluvremena Mbaje Niang imao je dve prilike, ali je nije bilo opasnosti po gol Alžira.

Vredna pomena bila je i situacija iz 60. minuta kada je Alen Gudeira igrao rukom u šesnaestercu, činilo se da će Senegal dobiti udarac sa bele tačke, ali nakon pregleda VAR snimka, ostali su kratkih rukava.