0

SUPERLIGA KINE: Goleada u Žengžuu, Peking slavio u derbiju

Objavljeno: 02.06.19 u 15:41

Odigrane su još dve utakmice današnjeg programa 12. kola Superlige Kine.

U obe slavili su gosti, Pekin je porazio Tjanđin sa 2:1, a Gvangžu Henan sa ubedljivih 5:2.

Derbi kola obeležila je odlična igra Peking Guana u duelu koji je sudio srpski arbitar Milorad Mažić. Renato Augusto je već u 6. minutu doneo prednost gostima nakon odlične asistencije Vijere. Desetak minuta kasnije Tjanđin Teda izjednačava nakon odlične kombinacije Ačemponga i Džonatana.

Međutim, meč je rešen na samom startu drugog poluvremena kada je iskusni Brazilac u dresu Pekinga posle gola upisao i asistenciju, a Vang je zatresao mrežu.

Gvangžu Evergrande je upisao treći vezani trijumf i to na sjajan način. U razmaku od tri minute početne faze utakmice Evergrande je postigao dva gola. U oba navrata Šihao je bio u ulozi asistenta, prvo u 9. minutu za Jang Lijua, a potom za Paulinja.

Do poluvremena su mreže mirovale, da bi na startu drugog Gvangžu povećao vođstvo nespretnom reakcijom i autogolom Gu Saoa. U 62. minutu Žong donosi ubedljivih 4:0 za goste, što je prilično uzdrmalo Henan. Domaćin je odgovorio sa dva pogotka, najpre je strelac bio Basogog koji je zatim asistirao Čenu. Jan je na minut do kraja utakmice postavio konačnih 5:2.