0

BUNDESLIGA: Gol Grujića, ludnica u Dortmundu, kiks Bajerna – odluka u poslednjem kolu! (VIDEO)

Objavljeno: 11.05.19 u 17:36

U okviru subotnjeg programa 33. kola Bundeslige odigrano je osam utakmica, a najviše pažnje bilo je usmereno ka Lajpcigu, odnosno Dortmundu.

Aktuelni šampioni i lideri na tabeli, fudbaleri Bajerna iz Minhena, u Lajpcig su otišli sa namerom da pobedom obezbede novu šampionsku titulu, s obzirom na to da su imali četiri boda viška od Borusije Dortmund, ali umesto toga pitanje najboljeg biće rešeno u poslednjem kolu.

Iako su pružili solidnu partiju, igrači Nike Kovača nisu uspeli da pogode gol rivala, pri tom su se uspešno odbranili, pa je meč završen 0:0.

Borusija je iskoristila priliku i pobedom nad Fortunom iz Dizeldorfa prišla na dva boda minusa. Pulišić je Borusiji doneo gol prednosti u 41. minutu, potom je u 47. Fink izjednačio, ali su prvo Dilejni u 53. i Gece u drugom minutu sudijske nadoknade potvrdili pobedu. Do kraja meča igrači Fortune su uspeli da još jednom zatresu mrežu Dortmunda, ali ne i da dođu do boda.

Marko Grujić je postigao drugi od četiri gola Herte u sjajnoj utakmici u Augsburgu, gde je meč okončan pobedom tima iz Berlina 4:3, i to zahvaljujući Salomonu Kaluu, koji je prvi u 75. minutu izjednačio na 3:3, a potom u trećem minutu nadoknade iskoristio penal.