0

PRVA LIGA SRBIJE: Srbija ima novog (starog) superligaša! Poznato ko će u baraž (VIDEO)

Objavljeno: 27.04.19 u 21:50

Fudbalski klub Javor igraće naredne sezone u elitnom rangu takmičenja, pošto je dva kola pre kraja plej-ofa i matematički obezbedio drugo mesto na tabeli Prve lige Srbije.

Ivanjičani su dočekali Bežaniju i posle 40 minuta igre imali dv agola prednosti, pošto su  u 36. preko Cvetkovića poveli, a zatim golom Markovića četiri minuta kasnije stigli i do 2:0.

Bežanija je u 86. minutu uspela da smanji i to autogolom Amanovića, ali je dva minuta kasnije Marković sigurnom realizacijom penala doneo veliku radost navijača tima iz Ivanjice. Ovim porazom Bežanija je pala na četiri boda minusa u odnosu na Zlatibor, pa će se tako u baražu za dodatno mesto u Superligi boriti Inđija, Metalac, Zlatibor i Radnički po sistemu treći protiv šestog i četvrti protiv petog. Potom će uslediti malo finale Prve lige Srbije, gde će pobednici ovih duela međusobno odmeriti snage, a konačnog pobednika očekuje meč sa 14-plasiranim timom Superlige Srbije (trenutno, to mesto zauzima Rad).

Uz Javor u Superligi će naredne sezone zaigrati i TSC, a tim iz Bačke Topole slavio je golovima Pintera u 19. i Lukića u 86. sa penala protiv Radničkog iz Kragujevca sa 2:1. Jedini gol za Kragujevčane postigao je Todorović u 58. minutu.

Što se plej-auta tiče, Novi Pazar je sa 4:1 preskočio Slobodu u Užicu, ali dva kola pre kraja ima pet bodova minusa u odnosu na Bečej u „sigurnoj zoni“.

(Youtube/Prvaliga Srbije)

Znatno ugroženiji je Borac, koji je porazom od Teleoptika 2:1 zakomplikovao sebi situaciju.

Prva liga Srbije, rezultati 35. kola

Plej of

subota:

Inđija – Metalac 1:0 (Bađi 47)

Zlatibor – Sinđelić (Bg) 4:0 (Dragačević 54, Đokić 76, Glišović 85, Jokić 88)

TSC – Radnički (Kg) 2:1 (Pinter 19, Lukić 86. jedanaesterac – Todorović 58)

Javor – Bežanija 3:1 (Cvetković 36, Marković 40. jedanaesterac, 88 – Amanović 86. autogol)

Plej aut

Bečej – Budućnost (Do) 2:1 (Petrić 9, Bajić 36. jedanaesterac – Dobrijević 51)

Sloboda – Novi Pazar 1:4 (Lazović 15 – Milenković 26, Vusljanin 30, Bihorac 48, Plojović 52)

Teleoptik – Borac 2:1 (Babović 26, Nović 78 – Kovačević 16)

Trajal – Žarkovo 1:1 ()