0

PRIMERA: Barselona je novi (stari) šampion Španije! (FOTO)

Objavljeno: 27.04.19 u 22:50

Fudbaleri Barselone pobedom nad Levanteom od 1:0 po 26. put u istoriji kluba osvojili su pehar namenjen najboljoj ekipi u Španiji.

Svesni da im je titula na dohvat ruke, fudbaleri Barselone ušli su u meč rešeni da što je ranije moguće dođu do gola.

Igrali su dobro, ređale su se prilike, a Felipe Kutinjo je mogao da se proslavi, no u dve izgledne situacije nije uspeo da zatrese mrežu Levantea, jedan šut golman Levantea Aitor izbacio je u korner…

Ništa bolje se nisu snašli ni Luis Suarez ni Musa Dembele, pa je uprkos 13 šuteva rezultat ostao 0:0.

Promena nije bilo ni u prvih 17 minuta drugog dela, kada je Leo Mesi došao do lopte na asistenciju Artura Vidala, izveo sebi karakterističnu magiju i pogodio mrežu Levantea za veliku radost na tribinama.

Levante je u dva navrata mogao do izjednačenja, ali je prvo Koke u 68. bio nedovoljno precizan, da bi u 90. minutu Ter Štegen imao mnogo sreće, s obzirom na to da je posle udarca Bradija lopta pogodila stativu, a potom se odbila nemačkom čuvaru mreže u ruke umesto u gol.

Sa druge strane, mogao je Suarez da reši pitanje pobednika, ali je bespotrebno komplikovao, no ostalo je bez kazne.

Na kraju, Barsa je stigla od pobede kojom je zadržala devet bodova viška u odnosu na Atletiko, što je dovoljno za osmu titulu u poslednjih 11 godina.