0

PREMIJER LIGA: Totenhem se mučio, ali slavio

Objavljeno: 23.04.19 u 23:09

Fudbaleri Totenhema savladali su sa 1:0 ekipu Brajtona u odloženom meču 33. kola Premijer lige.

„Pevci“ su dočekali Brajton i očekivano dominirali tokom čitavih 90 minuta, uputili su neverovatnih 29 udaraca ka golu rivala ali je od toga tek pet išlo u okvir gola.

Nije bilo dovoljno ni to što su loptu držali čak 78% vremena u svom posedu. Čvrsta odbrana Brajtona odolevala je sve do same završnice, kada je Kristijan Eriksen pogotkom iz daljine doneo svojoj ekipi tri boda i uvećao razliku u odnosu na Čelsi na tri boda.

Drugi meč u odigran je u okviru 35. kola, a Votford je od Sautemptona gubio od 1. munuta golom Šejna Longa, ali je u poslednjem minutu susreta ipak uspeo da dođe do poravnanja preko Andrea Greja.