0

AZIJA LIGA ŠAMPIONA – ‘ISTOK’: Evergrande se ne šali, minimalac Ulsana protiv Kavasakija (VIDEO)

Objavljeno: 10.04.19 u 15:55

Kompletirano je treće kolo azijske Lige šampiona, a u poslednjem meču Melburn je doživeo tažak poraz u Guangžuu.

Posle svega odigrana tri kola u ‘F’ grupi jedna stvar je jasna i ostaju tri otvorena pitanja. Jasno je to da Melburn Viktori neće videti nokaut fazu Lige šampiona, iako je ostalo još tri kola do kraja. Ipak, posle poraza od Guangžu Evergrandea 4:0, Australijanci su dokazali da su zalutali u ovo takmičenje.

Vicešampion Kine poveo je već u 6. minutu kada je iskusni Gao Lin uposlio Talisku, a Brazilac doneo prednost domaćinu 1:0. Četiri minuta kasnije akteri su bili isti, Gao Lin je asistirao, a Taliska pogodio za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Guangžu je postigao još jedan pogodak. Paulinjo je uposlio Jang Lijua i spasa za Ektona nije bilo – 3:0. Konačnih 4:0 za Kineze postavio je Broksam autogolom u 73. minutu.

U ‘F’ grupi sada po šest bodova imaju Guangžu Evergrande, Dageu i Hirošima. Melburn je bez bodova.

Ulsan je u derbiju ‘H’ grupe sa 1:0 savldao Kavasaki Frontale. Strelac jedinog gola za tim iz grada ‘Hjundajia’ bio je Su An u nadoknadi vremena.